Rozmiar

Bransoletki - jak je mierzymy? Odpowiednie dobranie długości bransoletki jest kluczowe dla zadowolenia z zakupu, wygody użytkowania i trwałości produktu. Jak więc zmierzyć i opisać abyśmy się dobrze zrozumieli? W zasadzie całkowicie wystarczy podanie obwodu ręki. Jest to dla nas informacja konkretna i kompletna. Bransoletkę dopasujemy. Jeśli jednak chcecie Państwo poznać jak można przeliczyć długość zapraszamy do przeczytania poniższych wyjaśnień.

DŁUGOŚĆ

Przy każdej bransoletce zawsze podajemy parametr "długość". W przypadku bransoletek z zapięciem to długość całej rozpiętej bransoletki, od początku do końca jak na poniższej grafice:

Długość bransoletki z zapięciem

Bransoletki które wykonujemy na gumce również mają podaną długość. Jest mierzona w taki sam sposób jak bransoletki powyżej z zapięciem czyli w rzeczywistości stanowi ilość użytych kamieni / długość gumki. Ustalamy to dokładnie na etapie produkcji.

Długość bransoletki na gumce

Należy pamiętać, że obwód wewnętrzny bransoletki jest znacznie mniejszy niż jej długość.

 

OBWODY

Kiedy mówimy o obwodzie zazwyczaj dodajemy określenie "wewnętrzny bransoletki" lub "ręki" ewentualnie "nadgarstka" etc. Są do siebie zbliżone i można uznać, że są tym samym ale należy zaznaczyć, że są zdecydowanie czym innym niż długość bransoletki / obwód po linii gumki. Podanie wyłącznie "obwód" powoduje, że nie mamy pewności o co chodzi.

Obwód wewnętrzny bransoletki na gumce

CO WIĘC PODAĆ W ZAMÓWIENIU?

1. Długość bransoletki, jeśli znacie Państwo swoją ulubioną lub macie możliwość np. zmierzenia posiadanej podobnej bransoletki.

2. Obwód ręki - nic nie dodając (luzu, zapasu itp.), ściśle, najlepiej mierząc centymetrem krawieckim. Dopasujemy bransoletkę najlepiej jak potrafimy.

Obwód ręki

 

JAKA DŁUGOŚĆ BRANSOLETKI NA JAKI OBWÓD RĘKI?

Nie ma potrzeby takiego przeliczania, jeśli chcecie Państwo złożyć zamówienie w naszym sklepie zrobimy to sami lub użyjemy miar obwodu ręki przy produkcji. Aby prawidłowo dopasować długość bransoletki na dany obwód ręki trzeba wziąć pod uwagę dwa dodatkowe parametry - wielkość kamieni z jakich ma być wykonana bransoletka oraz sposób jej wykończenia, tzn. czy jest na gumce czy z zapięciem. Bransoletka z zapięciem wymaga nieco więcej luzu aby wygodnie ją zapiąć. Bransoletki na gumce mogą być bardziej dopasowane. Bransoletka z większych kamieni musi też być dłuższa, aby zachować ten sam obwód wewnętrzny co bransoletki z drobniejszych kamieni.

Zazwyczaj wykonujemy następujące długości bransoletek z zapięciem:
- przy kamieniach o średnicy 2 - 3mm do obwodu ręki dodajemy 1,5cm
- przy kamieniach o średnicy 4 - 6mm do obwodu ręki dodajemy 2cm
W zasadzie już od kamieni 6mm sugerujmy wykonanie na gumce jako rozwiązanie trwalsze i wygodniejsze.

Oraz na gumce:
- przy kamieniach o średnicy 6 - 8mm do obwodu ręki dodajemy 2cm
- przy kamieniach o średnicy 10mm do obwodu ręki dodajemy 2,5-3cm
Drobniejsze bransoletki wykonujemy zazwyczaj z zapięciem, mają one niewielkie otwory a co za tym idzie można stosować wyłącznie cienkie i delikatne gumki.

Ograniczeniem w dopasowywaniu bransoletek jest średnica kamieni. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku tych większych. Staramy się uzyskać wymiary najbliższe wskazanym przez Państwa.

 

REGULACJA

Większość naszych wyrobu standardowo nie posiada regulacji. Prawie wszystkie wykonywane są na wymiar (jeśli został podany) więc nie ma takiej potrzeby. Jeśli jednak chcecie Państwo aby bransoletka była w takową wyposażona można ją dokupić w dziale "Akcesoria i usługi". Konieczne jest dodanie informacji, że przedłużka regulacyjna ma zostać zamontowana oraz na jaki obwód ręki bransoletka ma pasować lub w jakim zakresie ma być regulowana (np. regulacja 16 - 18cm / długość bransoletki 16cm + 2cm regulacji / długość standardowa + regulacja etc.). Dostępna wyłącznie dla wersji z zapięciem!


Regulacja długości

Jeśli macie Państwo jakieś wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie je skonsultujemy. Tymczasem zapraszamy do przejrzenia naszej oferty!